Udržitelnost

Na přírodě nám záleží, a proto děláme Luftio udržitelně

Z čeho senzory vyrábíme?

Velmi nás tíží globální oteplování a obecně neudržitelnost aktuální společnosti.

Rozhodli jsme se pro změnu. Obrátili jsme směr – Luftio budujeme od začátku maximálně udržitelně. Krabička je tisknuta na 3D tiskárně z ČR napájené obnovitelnou elektřinou, materiálem je z více než 80 % recyklovaný plast, Luftio balíme do 100% recyklovatelných lepenkových krabic, pracujeme co nejvíce online, remote.

Přemýšlíme nad každým procesem, každou činností v Luftio – je udržitelná? Neplýtváme?

Proces vzniku

Recyklovaný plast

Součástky jsou vyrobené z 80% z recyklovaných plastů

3D tiskárna

Součástky se tisknou na 3D tiskárně a následně montují v senzory

Balení

Hotový senzor Vám pak balíme do 100 % recyklovatelných lepenkových krabic

Luftio krok po kroku

Nejprve si na 3D tiskárně vytiskneme jednotlivé části krabičky (přikrývka, hlavní část a kroužek na LED podsvícení). Všechny části jsou speciálně navrženy tak, aby ladily s hardwarem. Tím se nám celý proces skládání usnadňuje a zároveň to napomáhá odolnosti krabičky a ochraně hardwarových součástek uvnitř. Do krabičky se vsadí spájený hardware a nakonec se zdola uzavře čtyřmi šrouby.

Když je krabička hotová, na její spodní část se nalepí nálepka se sériovým číslem daného kusu, které máme již před samotnou výrobou zapsané do našeho systému na správu jednotlivých zařízení. Posledním krokem je nahrání firmwaru do zařízení. Hotovo! Luftio může jít ke svému novému majiteli. Ten si ho připojí na svoji Wi-Fi a do aplikace mu začnou přicházet data.

3D tisk krabičky nyní trvá 6 hodin. Montáž pak zabere pár minut.