Blog

Jaký vliv má kvalita vzduchu na přenos koronaviru?

Teplota, vlhkost, sluneční svit a lidské chování. Tohle jsou čtyři nejpodstatnější faktory, které mají dopad na přenos koronaviru. Tipli byste si, do jaké míry mají vliv na vyšší incidenci koronaviru a za jakých podmínek?

Jaká je kvalita vzduchu napříč vnitřními prostory?

Doma a na pracovišti trávíme až 90 % svého života. Nebylo by tedy vůbec od věci se zajímat o vzduch, který dýcháme, protože kdybychom se o něj nestarali, mohl by nám způsobit závažné zdravotní komplikace.

Jak správně vybrat klimatizaci?

Skoro 90 % času trávíme uvnitř. Když přijde léto a s ním i dusno a vedro, každý z nás potřebuje chladné místo bez vlhkosti. Ideálním řešením je klimatizace, ale jak ji vybrat?

Jak dokáže VOC ovlivnit Vaši produktivitu?

VOC, jinými slovy těkavé organické látky, mají zásadní dopad na produktivitu zaměstnanců. I když se to nezdá, špatná kvalita ovzduší s VOC mohou způsobit i vážné zdravotní komplikace.

Z čeho se skládá vzduch?

Vzduch je neviditelná směs plynů, která obklopuje každého z nás. Většina z nich se vyskytuje přirozeně, ale i ve vzduchu se nachází látky, které zde nepatří a znečišťují ovzduší.

Jak správně čistit vzduch?

Ovzduší na pracovišti má větší vliv na zaměstnance, než byste si mysleli. Například dokáže snížit produktivitu, kognitivní schopnosti a zvýšit nemocnost zaměstnanců. Proto je dobré vědět, jak ho správně čistit.